صفحه اصلي|اخبار|پیوندها|گالری عکس|تماس با ما

 

 
 
 
قهرمانان شنا به ایران بازگشتند
شناگران ملی پوش ایران پس از نمایش موفق و جا به جایی چند رکورد ملی در بازی های آسیایی صبح امروز (دوشنبه) در میان استقبال مسئولان فدراسیون و علاقه مندان شنا به ایران بازگشتند.
به گزارش روابط عمومی هیئت شنا،شیرجه وواترپلو استان،تیم ملی شنای پنج نفره ایران که به همراه مربی و سرمربی خود برای حضور در بازی های آسیایی اینچئون به کره جنوبی اعزام شده بود، رأس ساعت ۰۹:۳۰صبح امروز (دوشنبه) از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد تهران شد. در هنگام ورود تیم ملی محسن سمیع زاده (دبیرکل فدراسیون)، فرشاد کرمی (رئیس کمیته فنی شنا) و جمعی از اصحاب رسانه به همراه علاقه مندان شنا و خانواده ورزشکاران برای استقبال از قهرمانان ملی پوش در فرودگاه حضور داشتند. جمال چاوشی فر، آرشام میرزایی، مهدی انصاری، احمدرضا جلالی و آریا نسیمی شاد شناگران ایران در این دوره از بازی های آسیایی بودند. این ورزشکارن به همراه عباسعلی کشتکار و خشایار حضرتی سرمربی و مربی تیم ملی در هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون شرکت کردند. شناگران ایران در این مسابقات موفق به جابجایی چهار رکورد ملی در ماده های ۵۰ و ۱۰۰متر کرال پشت و ۲۰۰متر قورباغه شدند. جمال چاوشی فر کاپیتان تیم ملی در این رقابت ها دو بار رکورد ملی ماده ۱۰۰متر کرال پشت و یک بار رکورد ۵۰متر کرال پشت را بهبود بخشید و کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشت. جوانترین مسافر اینچئون در بین تمامی رشته های ورزشی هم آریا نسیمی شاد بود. نسیمی شاد در این رقابت ها علاوه بر جابجایی چند رکورد رده سنی توانست رکورد ملی ماده ۲۰۰متر قورباغه را پس از شش سال بهبود بخشد و نام خود را در تالار افتخارات فدراسیون شنا ثبت کند. علاوه بر این دو شناگر سایر ورزشکاران هم عملکرد قابل ملاحظه ای داشتند و موفق به جابجایی رکوردهای شخصی خود شدند. از دیگر نکات بسیار تأثیرگزار این مسابقات رشادت و غیرت مهدی انصاری در ماده ۵۰متر پروانه بود. انصاری در ماده ۵۰متر پروانه از نیمه راه پس از در رفتن کتف دست راستش با همان وضعیت تا خط پایان به شنا کردن ادامه داد تا بار دیگر غیرت و انگیزه بالا شناگران ایرانی به رخ رقیبان خود بکشد.
 ١٣:١٠ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر فدراسیون از دلاوری مهدی انصاری تقدیر کرد
دبیر کل فدراسیون شنای ایران طی یادداشتی از مردانگی و پهلوانی مهدی انصاری در بازی های آسیایی قدر دانی کرد.
به گزارش روابط عمومی هیئت شنا، شیرجه و واترپلواستان؛ مهدی انصاری شناگر ۱۷ ساله ایران که در طول مسابقه ماده ۵۰ متر پروانه دچار آسیب دیدگی شد، پهلوانانه برای عزت و سربلندی ایران عزیز بی اعتنا به در رفتگی کتف خود به مسابقه ادامه داد. به دنبال این موضوع محسن سمیع زاده دبیر کل فدراسیون شنای ایران مراتب قدردانی خود را از این مرام پهلوانانه انصاری ابراز کرد: سخنی با مهدی عزیز: در فضایی که کسب نتیجه و مدال افکار همه را به خود جلب نموده است در روز گذشته شاهد یک اتفاق از جنس پهلوانی و مردانگی در رشته شنا بودیم. شاید کسب نتیجه و فراموشی نهضت و جنبش المپیک باعث گردیده این اتفاق ناب و خرسند از چشم و قلم و افکار عموم جا بماند. درخور ضرورت دیدم با اعلام این بیانیه از فرزند خوب ایران زمین از دیار ستارخان و باقرخان تجلیل نمایم و به همگان گوشزد کنم، شاید در شنا تا کنون توفیق کسب مدال نداشتیم ولی همواره مردانگی، شهامت و صفات خوب پهلوانی در این رشته زیبا موج میزند. یادمان است شهیدان نوفلاح و تاجیکی را، یادمان است شناگران خردسال برای کمک و مساعدت به کودکان سرطانی دست به برگزاری یک جشنواره زدند و امروز یادمان خواهد آمد که مهدی عزیز به طوری که دستش از کتفش در آمده با تعجب همه شبکه های تلویزیونی دنیا و با همان آسیب دیدگی شنای خود را به پایان می‌رساند. شاید صرف توجه به مدال آوری امروزه باعث شده اینگونه صفات بارز انسانی از جنس بلور فراموش شده باشد. به عنوان یک خادم نوجوانان و جوانان ایران زمین می خواهم بگویم: سپاسگزارم مهدی عزیزم اینبار هم به ما درس غیرت و فداکاری دادی… محسن سمیع زاده
 ١٢:٠٠ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازی های آسیایی 2014؛
مهدی انصاری شناگر آذربایجانشرقی در اینچئون : به خاطر بدشانسی به هدفم نرسیدم/وظیفه داشتم در هر شرایطی مسابقه دهم
مهدی انصاری شناگر پروانه رو آذربایجانشرقی در بازی های آسیایی 2014؛ که به دلیل آسیب دیدگی از ادامه حضور در بازی های آسیایی 2014 بازماند گفت:قصد داشتم در 50 متر و 100 متر پروانه رکورد ملی را بشکنم اما بدشانسی آوردم و نتوانستم. وی گفت: در مرحله مقدماتی شنای 50 متر پروانه تا 25 متر خوب بودم و می خواستم محکم تر دست بزنم که کتفم در رفت. نماینده شنای کشورمان در هفدهمین دوره بازی های آسیایی افزود: توجهی به این مسئله نکردم و به شنا ادامه دادم و کتفم سر جایش قرار گرفت اما بعد از مسابقه به بیمارستان رفتم و دکتر گفت که نباید شنا می کردم چون آسیب دیدگی ام جدی است. انصاری ادامه داد: حالا حدود 7 هفته باید استراحت کنم. بعد از آن به تدریج می توانم دستم را حرکت بدهم. خیلی بدشانسی آوردم چون روز قبل از آن هم در 100 متر پروانه بند عینکم پاره شد و نتوانستم رکورد بزنم. جنس عینکم خوب بود. نمی دانم چرا این بدشانسی برایم اتفاق افتاد. وی در پاسخ به اینکه کسب چه نتایجی را در این بازی های پیش بینی می کرده است، اظهار داشت: انتظارم این بود که در 50 متر و 100 متر پروانه رکورد ملی را بشکنم اما بدشانسی آوردم و نتوانستم.
 ١١:٥٢ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازی های آسیایی 2014؛
مهدی انصاری شناگر آذربایجانشرقی مصدوم شد و از بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی خداحافظی کرد/ دوری شش ماهه برای نماینده آذربایجانشرقی
به گزارش روابط عمومی هیئت شنا،شیرجه وواترپلو استان،مهدی انصاری شناگر پروانه روی ایران صبح امروز در جریان مسابقه ۵۰ متر پروانه از ناحیه کتف درد شدیدی را احساس کرد. با این وجود مسابقه را به پایان رساند. اما بلافاصله با تشدید درد به پزشک مراجعه کرد. تشخیص پزشک در رفتگی کتف راست او است. بدین ترتیب انصاری شش هفته به استراحت نیاز دارد و نمی تواند در رشته تیمی ایران فردا(جمعه) به آب بزند.حالا کادر فنی در پی تدبیری برای تغییر ارنج تیم ملی برای شرکت در مسابقه فردا هستند.
 ١٢:٣٩ - پنج شنبه ٣ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازی های آسیایی 2014؛
مهدی انصاری شناگر آذربایجانشرقی در 50 متر پروانه با زمان 25 ثانیه و 86 صدم ثانیه به کار خود پایان داد و در بین 28 شرکت کننده در مکان شانزدهم قرار گرفت
به گزارش روابط عمومی هیئت شنا،شیرجه وواترپلو استان،مهدی انصاری شناگر آذربایجانشرقی از خطه میانه در 50 متر پروانه با زمان 25 ثانیه و 86 صدم ثانیه به کار خود پایان داد و در بین 28 شرکت کننده در مکان شانزدهم قرار گرفت. سپس احمدرضا جلالی و آرشام میرزایی در کرال سینه 100 متر به آب زدند. در این ماده که با حضور 40 شناگر برگزار شد، جلالی با زمان 52 ثانیه و 69 صدم ثانیه در مکان بیستم قرار گرفت و میرزایی با زمان 53 ثانیه و 14 صدم ثانیه بیست و چهارم شد.
 ٠٩:٠٦ - پنج شنبه ٣ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
درادامه بازیهای آسیایی 2014؛
مهدی انصاری شناگر آذربایجانشرقی از راهیابی به فینال 100 متر پروانه بازماند
به گزارش روابط عمومی هیئت شنا،شیرجه وواترپلو استان،مهدی انصاری شناگر آذربایجانشرقی در مسابقات روز پنجم بازی های آسیایی 2014 از راهیابی به فینال ماده 100 متر پروانه بازماند. در ادامه رقابتهای شنای بازیهای آسیایی، صبح امروز مهدی انصاری در رقابت های ماده 100 متر پروانه با زمان 57 ثانیه و 18 صدم ثانیه در مرحله مقدماتی ششم و در مجموع در رده نوزدهم قرار گرفت و از راهیابی به فینال بازماند.
 ٠٨:٢٠ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی انصاری : رکورد شنای پروانه را می زنم
انصاری شناگر ملی پوش ایران بعد از درخشش در بازی های آسیایی گفت : در آغاز استرس زیادی داشتم اما با انگیزه بالایی که دارم در ماده تخصصی خودم رکورد خواهم زد.
به گزارش روابط عمومی هیئت شنا،شیرجه وواترپلو استان،مهدی انصاری پس از کاهش رکورد شنای قورباغه خود در بازی های آسیایی اظهار کرد: استرس خیلی زیادی در این مسابقات داشتم. فکر نمی کردم که بتوانم چنین رکوردی ثبت کنم. با این حال چندین ثانیه کمتر از رکورد خودم را ثبت کردم و از این بابت خوشحالم. وی افزود: امیدوارم فردا در ماده تخصصی خود رکورد ملی را هم بکشنم. اگر خدا کمک کند فردا به فینال می روم. انگیزه خیلی زیادی دارم که موفق شوم. فکر می کنم رسیدن به فینال دور از دست نیست. تا اینجا حمایت های فدراسیون از تیم ملی شنا خیلی خوب بود. اما سایر مسئولان قدری به شنا کم لطفی داشتند. اگر بیشتر از این رشته حمایت کنند، قطعا بهتر نتیجه می گیریم.
 ١٩:٣٠ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
 
 
یادداشت و سخن روز

نظرسنجی
به نظرشما اولویت هیئت شنا،شیرجه و واترپلواستان آذربایجان شرقی درسال 1393 چه می تواندباشد؟

توسعه همگانی
توسعه قهرمانی
آموزش واستعدادیابی
توسعه شنای بانوان
برگزاری مسابقات مختلف استانی
میزبانی مسابقات کشوری

ساعت و تاریخ
چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٣
تبلیغات

 

 
صفحه اصلي|اخبار|پیوندها|گالری عکس|تماس با ما
بازديدکنندگان اين صفحه: 53136 | بازديدکنندگان امروز: 271 | کل بازديدکنندگان: 523620 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.6875 ثانيه